dbmakler.pl

Portal finansowy

Finanse

Co trzeba zrobić, by otworzyć polską firmę w Niemczech.

Wyjazd do Niemiec czy prowadzenie tam przedsiębiorstwa?

Jeśli zdecydowaliśmy się na wyjazd i pracę w Niemczech na stałe, możemy podjąć kroki w celu założenia tam własnej firmy. Istnieją przedsiębiorstwa, które mogą nam w tym pomóc. Zdać się możemy również na wsparcie działających w Niemczech organizacji i instytucji administracji państwowej. Polska firma w Niemczech jest dobrym pomysłem na zarabianie i rozwinięcie obszaru dotychczasowych zarobków. Pamiętać należy, że jeśli siedziba zakładanego przez nas przedsiębiorstwa ma się znajdować na terenie Niemiec, dotyczyć nas będą od tej pory inne przepisy, obowiązki i wymagania, które jako właściciele będziemy musieli prędzej czy później, spełnić.

Gdzie i do kogo się zwrócić na początku tej drogi?

Jeśli brak ci czasu na osobiste zajęcie się tą sprawą, z łatwością znajdziesz w internecie strony firm, które podpowiedzą ci i pomogą odnaleźć się na niemieckim rynku. Wszystko zależy od tego jaki charakter ma lub już posiada twoja własna marka.
Www.sprzedawajwniemczech.pl czy www.firma-w-niemczech.com.pl
to najpopularniejsze domeny, na które bez problemu trafisz korzystając z każdej wyszukiwarki.
Twoja firma może także podjąć się roli współpracy z niemieckim partnerem jako podwykonawca. Nic nie stoi również na przeszkodzie
by zarejestrować tam prowadzoną już wcześniej przez nas spółkę
czy podjąć się zadania przejęcia lokalnego przedsiębiorstwa.
Opcji jest zatem sporo, a z doniesień prasy wynika, że otworzenie polskiej firmy w Niemczech jest łatwiejsze i bardziej dla nas zrozumiałe, niż jak to było w przypadku, gdy polscy przedsiębiorcy zaczynali świadczyć swoje usługi w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Niezbędne wymagania dla firm i osób chcących pracować legalnie.

Jak wiadomo, pierwszym krokiem w sytuacji przeniesienia
lub rozpoczęcia nowej, legalnej działalności na jakimkolwiek rynku świadczonych wzajemnie usług, jest wniosek rejestracyjny, który składamy w odpowiedniku polskiego Urzędu Pracy – Agentur fur Arbeit. Nadrzędną instytucją nad oddziałami gminnymi urzędów jest Bundesagentur fur Arbeit. Możesz to zrobić również jako osoba nie posiadająca firmy, ale ktoś kto dopiero poszukuje miejsca pracy. Dobrze jest uzbroić się w cierpliwość, bo nie tylko dla naszego rodzimego kraju charakterystyczne jest czekanie na decyzje administracyjne.
I najważniejsze, jeśli naprawdę zależy nam na dobrym i optymalnym prosperowaniu własnego przedsiębiorstwa i firmy, której funkcjonowanie zaświadcza przecież i o nas samych, warto jest już dziś zacząć uczyć się języka niemieckiego, ponieważ na pewno jest to związane z jakością odbioru świadczonych przez nas usług.