dbmakler.pl

Portal finansowy

regal na zabawki
Lifestyle

Dlaczego warto kupić specjalny regał na zabawki?

W pokojach dziecinnych bardzo ciężko jest zachować porządek. Liczba zabawek jakie posiadają dzieci zapiera dech w piersiach, a to powoduje trudność w zachowaniu porządku w pokoju. Rozwiązaniem problemu jest wybranie specjalnego regału na zabawki oraz nauczenie naszych pociech aby odkładały je na swoje miejsce. Z niniejszego artykułu dowiesz się czy warto jest kupić dodatkowy regał na zabawki.

Porządek na pierwszym miejscu

O ile w pokoju rocznego malucha czy dwulatka musimy sami zadbać o porządek, o tyle starsze dzieciaki mogą śmiało pomagać nam w sprzątaniu. Dzięki odpowiednio dobranemu regałowi na zabawki możemy nauczyć nasze dzieci odkładać je na odpowiednie miejsce, a to zapewni nam wiele korzyści. Nasze pociechy od małego nauczą się porządku, zaczną dbać o swoje rzeczy, a także nauczymy ich w ten sposób odpowiedzialności. Rodzice dziecka w ten sposób zaoszczędzą masę energii oraz czasu. W ten sposób zaoszczędzony czas możemy poświęcić na wykonywanie innych zadań. Jak dobrze wszyscy wiemy obowiązków przy maluchach nam nie brakuję.

Z jakiego materiału wybrać regał na zabawki?

To jest pierwszy temat nad którym warto się zastanowić. Uniwersalnym wyborem jest drewno. Ten typ materiału jest ponadczasowy oraz daje nam ogromne możliwości. Regal na zabawki wykonany z drewna jest piękny i bardzo trwały. Naturalny kolor drewna to jedna z opcji. Można jednak zaszaleć i przemalować taki mebel na dowolnie wybrany przez nas kolor.

  • Płyta MDF należy do tańszych materiałów. Ten typ surowca dostępny jest w wielu wzorach i kolorach. Tak jak w przypadku drewna możemy płytę MDF poddać renowacji. Niestety przy próbie kolejnego przemalowania nie będą już wyglądały tak atrakcyjnie jak drewniane.
  • Kolejną z opcji są regały plastikowe. Ten materiał jest lekki, kolorowy, a przede wszystkim bezpieczny. Idealnie wpasuje się w wystrój pokoju dziecięcego, a modułowe warianty możemy dowolnie modyfikować i dopasować do naszych i dziecka potrzeb. Mamy także do wyboru metalowe regały.
  • Szkielet takiego regału jest prosty oraz jednobarwny. Możemy go urozmaicić pojemnikami do przechowywania, a gdy dziecko będzie już trochę starsze możemy go dostosować do nieco poważniejszego wystroju.

Rodzaj regału na zabawki – na co zwrócić uwagę

Bardzo ważnym aspektem jest rodzaj kupowanego regału. Możemy wybrać regał na zabawki z półkami. Jest to klasyczny mebel, na którym możemy układać zabawki i mieć je zawsze w zasięgu ręki. Kolejny rodzaj to regał z szufladkami na zabawki. Szuflady w dziecięcym pokoju są niezbędne, wykorzystuje się je do przechowywania kolorowanek, kredek, a także ulubionych książeczek dziecka. Kolejną propozycja są regały na zabawki z pojemnikami. Na półeczkach poukładane są pudełka, w których bardzo wygodnie można segregować oraz przechowywać zabawki.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nie można zapomnieć o tym najważniejszym aspekcie – bezpieczeństwie. Dlaczego warto kupić specjalny regał na zabawki? Zabawki porozrzucane po podłodze stanowią realne zagrożenie. Można na nie nadepnąć, potknąć się, a w przypadku małych elementów – stanowią ryzyko połknięcia. Dzięki specjalnym regałom na zabawki, takie sytuacje można uniknąć. Wiele z nich jest zaprojektowanych z myślą o bezpieczeństwie – z zaokrąglonymi krawędziami, stabilnymi podstawami i specjalnymi zabezpieczeniami przed przewróceniem.

Dlaczego warto kupić specjalny regał na zabawki – podsumowanie

Inwestując w specjalny regał na zabawki, dbamy nie tylko o estetykę wnętrza i porządek, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych dzieci. To także świetna okazja, by nauczyć malucha odpowiedzialności za własne rzeczy. Kiedy każda zabawka ma swoje miejsce, łatwiej jest dbać o nią i cieszyć się nią przez dłuższy czas.