dbmakler.pl

Portla finansowy

Finanse

Jak założyć konto przez Internet?

Czasy, gdy w celu założenia konta trzeba było odwiedzić placówkę bankową minęły bezpowrotnie. Cała procedura obecnie jest maksymalnie uproszczona. Co najważniejsze konto w większości banków można otworzyć zdalnie.

Co potrzeba do założenia konta przez Internet?

Wystarczy trochę wolnego czasu, dowód osobisty i posiadanie stałego miejsca zamieszkania. Najpierw należy zrobić mały research, aby wybrać najbardziej interesującą ofertę bankową. Warto zawczasu zorientować się, który bank oferuje najlepsze warunki obsługi rachunku. Często można liczyć też na atrakcyjne bonusy za samo założenie konta przez Internet, jak też za polecanie konkretnej bankowości znajomym. W prostym formularzu podaje się podstawowe dane kontaktowe. Czasami system wymaga przesłania kserokopii lub zdjęcia dowodu osobistego. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań można skontaktować się z infolinią, aby dopytać o szczegółowe kwestie związane z zakładaniem konta przez Internet.

Otwarcie rachunku bankowego na odległość, a weryfikacja tożsamości

Podczas wypełniania formularza należy wskazać dogodny termin wizyty kuriera, który dostarczy umowę i zweryfikuje tożsamość klienta. Jego wizyta trwa zwykle około 5 minut. W pierwszej kolejności sprawdza on dowód osobisty. Następnie wskazuje miejsca, w których należy złożyć podpisy na dokumentach. Jeden komplet pozostawia klientowi, drugi zabiera, by przekazać go do oddziału bankowego.

Jak założyć konto przez Internet bez kuriera?

Coraz więcej banków idzie o krok dalej, aby jeszcze bardziej uprościć procedurę otwierania rachunku. Obecnie można spotkać 3 sposoby weryfikacji tożsamości całkowicie na odległość. Są to: przelew z innego banku, weryfikacja wideo oraz biometryczna – poprzez selfie. 2 ostatnie możliwości są szczególnie użyteczne dla osób, które chcą założyć swoje pierwsze konto przez Internet. Siłą rzeczy nie mogą oni przecież wykonać przelewu z innego rachunku.

Ile trwa założenie konta przez Internet?

Otwieranie rachunku online jest o wiele wygodniejsze niż wizyta w banku. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że czasami może trochę potrwać. Jeśli formalności dokonuje się w placówce, konto jest aktywne od razu. W przypadku opcji z wizytą kuriera aktywowanie rachunku może się nieco odwlec w czasie. Przeważnie trwa to od kilku dni do tygodnia. Dlatego każdy, kto zastanawia się nad tym, jak zakłada się konto przez Internet, a komu zależy na czasie, powinien zdecydować się na bardziej innowacyjną formę weryfikacji tożsamości niż poprzez firmę kurierską. Rachunek będzie wówczas w pełni aktywny zazwyczaj już w ciągu kilku minut.

Sprawdź też: Jak zarabiać przez internet?