dbmakler.pl

Portla finansowy

Finanse

Zarobki na blogu – ile wynoszą i jak zarabiać?

Blogowanie to marzenie wielu z nas. Sukces czołowych blogerów sprawia, że coraz więcej osób zaczyna prowadzić własne blogi. Bez wątpienia zarabianie na tym co się lubi robić, to najlepszy sposób na życie. Jednak, żeby utrzymać się z bloga potrzebujemy zgromadzić spore grono czytelników, którzy będą generować ruch na stronie. Najlepsi blogerzy w Polsce zarabiają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Większość z nich nie myślała, że będą tyle zarabiać w przyszłości. Założyli bloga, żeby dzielić się swoją pasją z innymi.

Jak zarabiać na blogu?

Zarobki na blogu zależą od wielu czynników. Ilość czytelników i ich zaangażowanie pod postami wpływa na wysokość zarobków, jakie bloger może osiągnąć. Zarobić możemy na wiele sposobów. Pierwszym z nich jest umieszczenie reklam. Zarobki z tego tytułu na początku nie są duże, jednak jeśli mamy kilkaset tysięcy czytelników to możemy sporo zarobić. Oprócz reklam możemy umieszczać linki afiliacyjne. Przykładowo jeśli prowadzimy bloga modowego, to możemy linkować produkty, które użyliśmy do stworzenia naszych stylizacji. Jeśli czytelnicy użyją naszego linku i zakupią coś na danej stronie, to dostaniemy procent od sprzedaży.

Kolejnym sposobem na zarobek są współpracę z firmami. Tutaj zarobki zależą nie tylko od liczby czytelników, ale również od branży, w której działamy. Współpraca najczęściej polega na opisaniu produktów danej firmy. Średnie stawki za tego typu usługi to około 4 tysiące złotych za sto tysięcy czytelników. Zarobki z tego tytułu możemy zwiększyć, jeśli oprócz bloga posiadamy konta na portalach społecznościowych. Dla wielu blogerów to właśnie współprace są głównym źródłem dochodu.

Sprzedaż własnych produktów – sposób na spory zarobek

Zarobki ze współprac mogą być duże, jednak to sprzedaż własnych produktów stanowi główne źródło dochodu wielu blogerów. Po zgromadzeniu grona stałych czytelników możemy założyć sklep internetowy, w którym będziemy sprzedawać swoje produkty. W zależności od branży w jakiej działamy możemy sprzedawać ubrania bądź inne gadżety z naszym logo. Wielu blogerów wydaje także książki, które cieszą się uznaniem wśród fanów. Czytelnicy, którzy są z nami od jakiegoś czasu i lubią publikowane przez nas treści, chcą wspierać naszą działalność. Dlatego z pewnością zakupią nasze produkty, jeśli założymy sklep internetowy. Sprzedając własne produkty pamiętajmy, żeby dbać o stałych klientów naszego sklepu np. poprzez kody rabatowe. Powinniśmy także regularnie wprowadzać nowe rzeczy, a stare kolekcje wyprzedawać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.