dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

magazyny w Poznaniu
Biznes

Czy magazyny w Poznaniu na wynajem wyczerpują ofertę magazynów w Wielkopolsce?

Wielkopolski rynek magazynowy należy do jednego z największych w kraju. W Poznaniu i okolicach stale powstają nowe parki magazynowe, co wiązać należy nie tylko z atrakcyjną lokalizacją miasta, ale także z rozwiniętą infrastrukturą i dużym rynkiem lokalnym, który zapewnia dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej. Magazyny w Poznaniu na wynajem nie wyczerpują jednak oferty na tego typu obiekty w województwie wielkopolskim. Duża część magazynów znajduje się w także w innych miejscowościach regionu.

Nowe magazyny w Poznaniu na wynajem i magazyny w okolicach miasta

Podmioty zainteresowane wynajęciem nowoczesnej powierzchni magazynowej w stolicy Wielkopolski nie powinny mieć z tym większego problemu. Oferta wynajmu magazynów w Poznaniu jest niezwykle rozbudowana i wszechstronna. Na terenie miasta i w jego najbliższym sąsiedztwie znajdują się obiekty dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw z wielu branż. Aktualnie magazyny w Poznaniu na wynajem, w największej części zajmowane są przez dużych operatorów logistycznych, firmy działające w szeroko pojętym handlu, w tym przedsiębiorstwa z branży e-commerce, a także przez przedsiębiorstwa produkcyjne oraz z branży motoryzacyjnej. Co warte podkreślenia, liczba nowych magazynów w okolicach Poznania stale rośnie. W projektowaniu i na etapie budowy już teraz znajduje się kilka nowych obiektów magazynowych, które zapewne dość szybko znajdą najemców.

Magazyny w województwie wielkopolskim

Największym zainteresowaniem najemców poszukujących nowoczesnych powierzchni magazynowych w Wielkopolsce cieszą się magazyny w Poznaniu na wynajem oraz obiekty znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie miasta. Nie oznacza to jednak, że tego typu obiekty nie powstają i nie są dostępne w innych, mniejszych miejscowościach województwa wielkopolskiego. Przykładem wielkopolskiego miasta, w którym znajdują się atrakcyjne tereny inwestycyjne i planowana jest budowa nowoczesnych obiektów magazynowych, jest Września. Nowe, duże hale magazynowe dostępne są również w takich miejscowościach jak Turek, Swarzędz czy Gniezno. To obiekty nowocześnie wyposażone i atrakcyjnie zlokalizowane, przystosowane do obsługi intensywnego ruchu i wymogów wielu współczesnych firm, również przedsiębiorstw specjalizujących się w handlu internetowym.

 

Oferta wynajmu magazynów w Poznaniu jest niezwykle bogata, ale nie wyczerpuje możliwości całego województwa wielkopolskiego, które są znacznie większe. Warto pamiętać, że współczesny rynek magazynowy w Wielkopolsce to nie tylko Poznań i jego okolice, ale także szereg innych miejscowości regionu.

Artykuł sponsorowany

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!