dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

outsourcing kadr
Biznes

Czy outsourcing kadr się opłaca?

Obecnie coraz więcej właścicieli firm zaczyna korzystać z outsourcingu. Zjawisko to dotyczy wydzielania i zlecania podmiotom zewnętrznym zadań, które dotychczas były wykonywane przez pracowników przedsiębiorstwa. Rozwiązanie to pozwala skupić się na zasadniczych celach. Czy jednak jest to opłacalne? Dowiesz się tego z artykułu!

Zasada działania outsourcingu

Nazwa outsourcing jest skrótem stworzonym z trzech angielskich słów — outside resource using, czyli w języku polskim — wykorzystywanie źródeł zewnętrznych. Co ważne, outsourcing możemy podzielić na kilka podstawowych rodzajów. Pierwszy typ dotyczy oddelegowania zadań. Będzie to więc np. outsourcing kontraktowy. To tradycyjny rodzaj polegający na zlecaniu obowiązków zewnętrznemu podmiotowi gospodarczemu.

Drogi rodzaj to outsourcing kapitałowy. Wówczas nowo powstały twór podlega temu samemu kapitałowi, co przedsiębiorstwo zlecające zadania. Obecnie na rynku działa sporo firm outsourcingowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zerknij tutaj: https://www.ca-staff.eu/en/services/personnel-outsourcing.

Korzyści płynące z outsourcingu kadr

Czy outsourcing kadr się opłaca? Zdecydowanie tak. Przedstawiamy korzyści, jakie płyną z tego rozwiązania:

  • redukcja kosztów — outsourcing kadrowo-płacowy wyklucza konieczność tworzenia własnego działu HR, który wiąże się z wieloma wydatkami, związanymi np. z rekrutacją, utrzymaniem stanowisk pracowników, czy samym zaaranżowaniem miejsca pracy,
  • większa wydajność — firmy outsourcingowe pomagają usprawnić ważne procesy z obszaru HR, w tym np. obsługę urlopów, przygotowanie umów, czy naliczanie wynagrodzeń,
  • zadowolenie pracowników — opóźnienia w wynagrodzeniach, jak i wszelkie błędy związane z finansami/urlopami mają bezpośredni wpływ na zadowolenie pracowników, a tym samym również ich chęć do pracy i zaangażowanie.

To tylko kilka zalet oursourcingu kadr. W rzeczywistości jest ich znacznie więcej. Jeśli zainteresował Cię ten temat i być może sam chcesz skorzystać z usług takiej firmy — powinieneś zacząć od audytu kadrowo-płacowego. Więcej informacji o tym procesie znajdziesz tutaj: https://www.ca-staff.eu/uslugi/audyt-kadrowo-placowy. Zachęcamy do zapoznania się z tematem!

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!