dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

mój elektryk
Biznes

Jak działa program Mój elektryk?

Program „Mój elektryk” jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które planują zakup samochodu elektrycznego. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej oraz zapoznać się z warunkami tego dofinansowania.

Zalety samochodów elektrycznych

Samochody elektryczne mają szereg zalet, dlatego korzystanie z nich w obecnych czasach staje się coraz popularniejsze. Wśród głównych zalet wyboru takiego rozwiązania można wskazać zmniejszenie kosztów eksploatacji pojazdów, a także zwiększenie ich wydajności. Samochody elektryczne są bezpieczne w użytkowaniu oraz charakteryzują się niższą awaryjnością. Gwarantują wysoki komfort jazdy, a ich obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna.

Założenia programu

Wśród głównych ograniczeń związanych z korzystaniem z samochodów elektrycznych można wskazać dość wysokie koszty zakupu tego rodzaju pojazdów. Bardzo dużym udogodnieniem dla klientów będzie skorzystanie z programu dopłat do samochodów elektrycznych „Mój elektryk„. Z programu można skorzystać przy maksymalnej wartości pojazdu do 225 000 zł. Obejmuje zarówno zakup, jak i leasing samochody elektryczego.

Dla kogo program?

Program skierowany jest do bardzo szerokiego grona klientów, którzy planują zakup samochodu elektrycznego lub wzięcie go w leasing. Z programu mogą korzystać zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy oraz samorządy i inne instytucje. Aby dostać dopłatę w programie należy zadeklarować, iż nie sprzeda się kupionego pojazdu przed upływem pierwszych dwóch lat jego użytkowania. Osoba fizyczna nie może również wykorzystywać pojazdu w działalności gospodarczej.

Warunki dofinansowania

Pojazd, na który udzielone zostanie dofinansowanie, może zostać zarówno kupiony, jak i wzięty w leasing. Leasing samochody elektryczego można otrzymać na bardzo korzystnych warunkach na przykład w takiej firmie jak VW FS. Z programu mogą skorzystać osoby kupujące nowy pojazd, który jest zeroemisyjny. Dofinansowanie obejmuje samochody, które są zasilane energią elektryczną wytworzoną z wodoru lub pobraną z zewnętrznego źródła energii.

Wysokość dopłat

Wysokość dofinansowania w programie może być zróżnicowana. Na kwotę 27 000 zł mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny. Natomiast osoby, które jej nie mają, mogą liczyć na kwotę rzędu 18 750 zł. Maksymalny koszt zakupu pojazdu wynosi 225 000 zł. Bardzo korzystne oferty pojazdów w leasingu można znaleźć między innymi w VW FS, dlatego warto sprawdzić warunki udzielanego finansowania.

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!