dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

Kalendarze
Marketing

Kalendarze – czy warto je drukować?

Już od wielu lat kalendarze to jeden z najchętniej wybieranych gadżetów firmowych. Sprawdzają się one doskonale jako prezent dla klientów i pracowników oraz gadżet, który może przydać się w firmie. Czy warto drukować kalendarze? Dlaczego są takie ważne?

Kalendarze są praktyczne

Wprawdzie może się wydawać, że papierowe kalendarze to już przeżytek, to w rzeczywistości wciąż cieszą dużą popularnością. Kalendarze cyfrowe są popularne i trwałe, ale trudno je ze sobą dzielić. Poza tym – wciąż jest wiele osób, które nie są wcale przekonane do ich używania i wolą swój czas planować na papierze. Dzięki temu kalendarze spiralowane w każdym formacie wciąż są potrzebne i pewnie nie zmieni się to przez następne lata. Kalendarz papierowy można zabrać ze sobą właściwie wszędzie.

W zależności od jego wielkości może to być model kieszonkowy albo idealny do schowania go w torebce. Większe kalendarze można wieszać na ścianach tak, by były dobrze widoczne i dostępne dla domowników lub pracowników. Do korzystania z papierowego kalendarza niepotrzebne są dane do logowania, hasła ani prawo dostępu. Właśnie z tego powodu są praktyczne i wygodne w codziennym użyciu. Rozładowana bateria nigdy nie przeszkodzi Ci w korzystaniu z papierowego kalendarza. Są też osoby, które po prostu nie mogą oprzeć się estetyce drukowanych kalendarzy, po których można pisać i kreślić. Stąd też ich popularność wciąż rośnie.

Możliwość dopasowania do potrzeb

Kalendarze A3 mają sporo miejsca, więc można na nich notować. W przypadku zamawiania ich druku z własnego projektu można pozwolić sobie na zasugerowanie takich zmian, które sprawią, że kalendarz będzie doskonale wpisywał się w oczekiwania i potrzeby odbiorców. Zwykle bardzo ważne jest zaplanowanie w nim miejsca do wykonywania najważniejszych notatek. Ułatwia to planowanie czasu i jego organizację. To szczególnie ważne w przypadku firm, ale też umożliwia sprawne planowanie czasu rodziny. Mówiąc o dopasowaniu kalendarza do potrzeb, trzeba też wspomnieć o własnym wyborze grafik do produktu. Dzięki temu kalendarz może stać się ciekawym i eleganckim gadżetem marketingowym.

Ciekawym pomysłem jest też wykorzystanie kalendarza jako prezentu dla najbliższych. Wystarczy tylko uzupełnić go oryginalnymi zdjęciami z własnego albumu. W tym wypadku warto zwolnić wodze kreatywności i wydrukować kalendarz, który będzie oryginalną i praktyczną pamiątką. Być może drukowanie takich spersonalizowanych kalendarzy stanie się nową rodzinną tradycją. Po latach takie pamiątki mogą być miłym powodem do wspominania starych czasów.

Doskonały prezent

Kalendarze 2022 to świetny pomysł na prezent. Z tego powodu warto zaplanować ich wydruk z pewnym wyprzedzeniem. Tuż przed Nowym Rokiem wiele osób będzie już miało swój nowy kalendarz albo już zdążyło go zamówić. Dlatego by zdążyć z prezentem na czas, powinno się zaplanować i przygotować go wcześniej. To doskonały prezent pod choinkę. Jego ogromną zaletą jest to, że z kalendarzy korzystają wszyscy, więc z pewnością się przydadzą.

Ponadto – są one prezentem na tyle uniwersalnym, że można podarowywać je kontrahentom, pracownikom, przełożonym, nauczycielom, a także przyjaciołom i najbliższym. To właśnie z tego powodu kalendarze są jednym z najczęściej wybieranych gadżetów reklamowych. Estetyczne logo, które nie przeszkadza w korzystaniu z kalendarza i ciekawe fotografie umieszczone na kalendarzu wydrukowanym na papierze wysokiej jakości to prosta recepta na dotarcie do nowych odbiorców poprzez budowanie świadomości marki.

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!