dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

Biznes

Skąd wziął się pomysł na wirtualne biura?

Posiadanie własnej firmy to dla wielu osób luksusowy przywilej, ale także duże zobowiązanie. Bycie dla siebie zarówno szefem, jak i jedynym pracownikiem może być nieco problematyczne. Z czasem jednak satysfakcjonujące zarobki, samodzielnie regulowany czas pracy i zadowolenie z siebie mogą zrekompensować pewne niedogodności. Zwykle prowadzenie firmy kojarzy się także z wynajęciem biura i posiadaniem pracowników. Oczywiście pracowników może zatrudnić każda firma, ale posiadanie biura wcale nie jest już taką oczywistością. Dostępne są obecnie zupełnie inne możliwości, w tym posiadanie wirtualnego biura i adresu.

Jak powstały wirtualne biura?

Wirtualne biuro wcale nie jest abstrakcyjnym miejscem jak może sugerować jego nazwa. To rzeczywisty budynek i adres, który się w nim znajduje. W wirtualnym biurze dostępna jest przestrzeń biurowa, recepcja, sprzęty biurowe i obsługa np. sprzątająca. Wirtualne biuro w Warszawie jednak tym różni się od tego tradycyjnego, że w jego miejscu nikt nie przebywa na stałe. Zarówno pracownicy jak i ich szef najczęściej pracują w trybie home office. Przedstawiciel firmy może pojawiać się pod podanym adresem np. aby odebrać korespondencję, spotkać się z klientami, ale nie wykonuje na stałe tam swojej pracy. To bardzo dobre rozwiązanie dla freelancerów i start-upów wiążące się ze znacznym ograniczeniem kosztów prowadzonej działalności. Obecnie coraz bardziej rozwija się praca zdalna, i tym samym wirtualne biura z pewnością będą ewoluować, aby coraz lepiej dopasować się do rosnących potrzeb.

Ko zapoczątkował wirtualne biura?

Oczywiście jeszcze do niedawna mało kto słyszał o wirtualnych biurach. Obecnie jest to jednak jedna z często polecanych opcji dla osób, które dopiero rejestrują swoją działalność, a jednocześnie nie chcą posługiwać się swoim prywatnym adresem. Pomysł na wirtualne biura narodził się nie gdzie indziej jak w Stanach Zjednoczonych. To tam w 1995 roku odkryto potencjał jaki niosą ze sobą e-biura. Pomysł ten szybko się przyjął i rozpropagował praktycznie na całym świecie, także w Polsce.

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!