dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

Black Friday
Lifestyle

Black Friday – Wszystko co musisz wiedzieć

Black Friday to tradycja, wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych. Tuż po Święcie Dziękczynienia wielu Amerykanów brało sobie wolny piątek, by mieć długi weekend. Sklepy wykorzystywały ten fakt i zaczęły przygotowywać oszałamiające obniżki i superniskie ceny na cały swój asortyment lub jakąś jego część. Nie do końca jest jasne, skąd pochodzi ta nazwa, ale jedno jest pewne – coraz częściej również w Polsce można wówczas upolować coś w wyjątkowo niskiej cenie, a Black Friday wydłużył się na cały weekend, czyli Black Weekend.

Kiedy w 2021 roku wypada Black Friday?

Black Friday to piątek, który wypada zawsze po czwartkowym Święcie Dziękczynienia. Jest to ostatni weekend listopada. W 2021 roku Black Friday obchodzony jest 26 listopada. 

Black Weekend, czyli święto każdego fana cenowych okazji

Wiele marek oraz sklepów internetowych i stacjonarnych nie ogranicza się tylko do jednego dnia, by oferować swoim klientom superniskie ceny i atrakcyjne promocje. Z reguły przez cały weekend trwa Black Weekend, niekiedy aż do poniedziałku, nazywanego Cyber Monday.

Jak kupować podczas Black Weekendu?

By zakupy były owocne i udane, warto mieć plan. Tuż przed czarnym weekendem można przejrzeć swoją szafę i inne zakamarki mieszkania, by ocenić, czego faktycznie potrzebujemy. Może to być nowe światełko rowerowe, buty w góry, płaszcz przejściowy, pojemniki na przyprawy czy korkowa tablica do pokoju dziecka. Wiele sklepów internetowych umożliwia tworzenie wishlist, czyli list z wymarzonymi produktami. Można powrzucać je do wirtualnego koszyka, a w Black Friday sprawdzić, czy zostały przecenione. Można też pozwolić sobie na niewielkie szaleństwa, na które nie byłoby nas stać w regularnej cenie. WIele osób podczas Black Weekend szuka modnych fasonów i krojów, do których nie są przekonani, czy będą je nosić. Kupienie ich za dużo niższą kwotę, nawet jeśli nie będą dobrze leżeć, będzie mniejszą stratą i wydatkiem niż w regularnej, dużo wyższej cenie. 

Co warto kupić podczas Black Friday?

Black Friday to doskonała okazja do szukania klasycznych, prostych rzeczy i dodatków, które nigdy nie wyjdą z mody. Porządna para dżinsów, minimalistyczna szafka kuchenna czy czarne, zamszowe czółenka to przykłady takich klasyków. Ale Black Friday to też idealny moment na wyszukanie w dobrej cenie chwilowych trendów – np. metalicznych butów, krótkich kowbojek czy loftowych dodatków do mieszkania. 

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!