dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

internet
Finanse

Czy warto korzystać z usług oddłużeniowych za pośrednictwem Internetu?

W życiu różnie bywa i niespodziewanie może zdarzyć się coś takiego, co sprawi, że wpadniemy w problemy finansowe. Jeżeli do tego dojdzie, to nie ma sensu uciekać przed tym problemem, bo tylko pogorszymy sytuację. Jeżeli finanse osobiste nie są naszą mocną stroną, to zdecydowanie warto skorzystać z doradztwa osób, które się na tym znają. Ostatnie wydarzenia w Polsce i innych krajach Europy oraz świata na pewno bardzo wpłynęły (w sensie negatywnym) na stan finansów większości ludzi. 

Pandemia covid-19 doprowadziła do tego, że upadło wiele firm, szczególnie w branży hotelarskiej, gastronomicznej, a także w branży fitness. Nikt do końca nie jest w stanie obliczyć skali strat. Wiele firm musiało zredukować zatrudnienie, a ludzie stracili pracę i wpadli w spiralę długów.

Gdy potrzebna jest nam pomoc prawna, to najczęściej jest tak, że zaglądamy do miejsca, które mamy w zasięgu ręki, czyli do Internetu. Gdzie w sieci szukać doradztwa prawnego, aby uzyskane porady były skuteczne i za rozsądną cenę?

Dłużnicy przeważnie szukają łatwego rozwiązania, które nie istnieje. Branie kolejnych kredytów najczęściej nie naprawia sytuacji, tylko jeszcze mocniej ją komplikuje. Żeby uwolnić się ze spirali długów konieczna jest pełna analiza sytuacji finansowej dłużnika. Nie istnieją dwie identyczne sprawy, dlatego dobry prawnik nigdy nie powinien podchodzić do nowego klienta w sposób rutynowy. 

Korzystając z pomocy fachowca w oddłużaniu możemy wybrać wiele rozwiązań prawnych. Pośród dostępnych opcji są na przykład negocjacje z bankiem/firmą pożyczkową, konsolidację kredytu albo proces sądowy. Zawsze w takim przypadku warto jest zapytać o radę prawnika, do którego udaliśmy się po poradę, co będzie w naszej sprawie najskuteczniejsze. W gronie kancelarii oddłużeniowych jest np. Kancelaria Anty-Dług, której strona internetowa dostępna jest pod adresem https://www.anty-dlug.pl/

Niestety zbyt wielu konsumentów radzi się przyjaciół bądź poszukuje pomocy prawnej na forum internetowym. Tego typu witryny nie są najlepszym miejscem, bo nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie i czy jest prawnikiem. Może się okazać, że rzekomy prawnik, który udziela nam porad ma jeszcze mniejsze pojęcie na temat prawa niż my sami. Trzeba się liczyć z ryzykiem, że doradzi nam osoba mająca wiedzę prawniczą gorszą od naszej, a tego wolelibyśmy uniknąć.

Dlatego też jeśli korzystamy z pomocy prawnej na forum internetowym, to istotne jest aby te porady były napisane przez zawodowych prawników. Przecież zazwyczaj do prawnika zgłaszamy się z różnymi pytaniami. Ich zakres jest naprawdę szeroki i trzeba mieć ogromną wiedzę, aby udzielić poprawnej odpowiedzi. A o co często pytają dłużnicy w sieci? Na przykład, ile może zabrać komornik z wypłaty

Na tak zadane pytanie nie ma od razu gotowej odpowiedzi, bo w grę wchodzi zbyt wiele zależności. Dlatego ważne jest wsparcie mecenasa, który weźmie pod uwagę wszelkie okoliczności. Działając na własną rękę możemy sobie jeszcze bardziej zaszkodzić niż pomóc. 

Na pewno taka wstępna konsultacja odpowie na wiele wątpliwości i pokaże czy mamy szansę na uwolnienie się z pętli chwilówek i tym samym na pełne oddłużenie. W związku z powyższym rozsądnie będzie skorzystać z doradztwa specjalistów, którzy powiedzą jakie kroki podjąć, aby wyjść na prostą.

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!