dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

krytpowaluty
Finanse

Czy warto zainwestować w Ethereum?

Chcesz zainwestować w kryptowaluty i szukasz ciekawego altcoina, czyli monety alternatywnej? Może warto wypróbować Ethereum (ETH)? To rozwiązanie jest całą platformą cyfrową, która opiera się na technologii blockchain. Używanym tokenem jest tutaj Ether. Co warto wiedzieć o tej popularnej kryptowalucie?

Czym jest Ethereum?

Ethereum to nie tylko rodzaj kryptowaluty jak Bitcoin czy XRP. To przede wszystkim platforma, która opiera się na technologii łańcucha bloków, czyli blockchain. Można tu tworzyć i wdrażać aplikacje, tzw. DApps (Decentralized Applications, czyli zdecentralizowane aplikacje). Sieć jest całkowicie zdecentralizowana, co oznacza, że całość działa bezpiecznie dzięki wielu komputerom, które są rozsiane po całym świecie.

Co istotne, w sieci Ethereum można dokonywać różnych transakcji z wykorzystaniem specjalnej waluty, czyli Ether. To cyfrowy środek wymiany, którym „płaci” się w ramach sieci jej uczestnikom, np. za przetwarzanie transakcji i smart contracts. Te ostatnie to zautomatyzowane skrypty, dzięki którym wykonywane są różne operacje. Warto nadmienić, że Ethereum pozwala na tworzenie własnych tokenów.

Zalety Ethereum

Główną zaletą Ethereum jest na pewno spora popularność. Rozwiązanie jest wymieniane jednym tchem zaraz po Bitcoinie, czyli najbardziej znanej kryptowalucie. Co więcej, spora kapitalizacja rynkowa ETH przekłada się na łatwy dostęp do waluty, a także możliwość jej szybkiego zbycia. Kapitalizacja to nic innego jak iloczyn liczby wszystkich dostępnych monet oraz jej aktualnej ceny. Kiedy jest wysoka, możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z naprawdę dużym projektem!

Co więcej, ETH to w miarę bezpieczna kryptowaluta. System płatności, który jest tu stosowany, można określić jako wysoce szczelny. Wynika to w głównej mierze z decentralizacji oprogramowania. Zaletą jest także oparcie całości na nowoczesnej technologii blockchain, która pozwala na dokonywanie operacji bez zbędnego pośrednictwa, np. banku.

Ryzyka związane z kryptowalutami

Inwestycje w kryptowaluty, w tym także w ETH, wiążą się zawsze z określonym ryzykiem. Wchodząc na tego typu rynki, należy dobrze zastanowić się, czy jesteśmy gotowi podjąć takie wyzwanie. Może ono bowiem przynieść zarówno spektakularne zwroty, jak i niespodziewane spadki oraz związane z nimi realne straty.

Kryptowaluty są elementem rynkowym, na którym pojawiają się konkretne, często dość spore wahania cen. Z jednej strony to czynnik, który zachęca coraz to nowych traderów do wejścia na taki rynek. Z innej perspektywy, jest to spory element ryzyka, którego w tym przypadku nie da się praktycznie wyeliminować. Dlatego nigdy nie należy inwestować w kryptowaluty (lub inne instrumenty, których wartość zależy od wartości kryptowalut) środków, na których utratę nie możemy sobie pozwolić – np. pieniędzy niezbędnych do spłaty kredytu lub bieżącego utrzymania.

Chcesz rozpocząć inwestycje w kryptowaluty? Zanim wykonasz jakikolwiek konkretny krok, koniecznie zapoznaj się z regułami tego dynamicznego rynku. Wybierz konkretny instrument i poznaj jego specyfikę, a także przeanalizuj, czym jest i jak działa technologia blockchain. Nigdy nie inwestuj w instrumenty, których konstrukcji nie rozumiesz.

W dalszej kolejności określ swój cel inwestycyjny i sprawdź własną odporność na ryzyko. Wybierz też instrument, za pomocą którego będziesz handlował – możesz inwestować w kryptowaluty fizycznie je nabywając lub handlując instrumentami pochodnymi z „bazą” w postaci kryptowalut. Dobrym przykładem tego rodzaju instrumentu jest kontrakt na różnicę kursową (CFD). Nie zaszkodzi również, jeśli dobrze zdywersyfikujesz swój portfel.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat Ethereum i innych kryptowalut – dołącz do społeczności Ava Trade! Globalny lider działający na polskim rynku to doskonały partner w tego typu transakcjach. Tutaj znajdziesz szereg informacji rynkowych, porad i ciekawostek, a także darmowe konto demo, które pozwoli Ci sprawdzić Twoje umiejętności!

Powyższa informacja stanowi publikację handlową i jest upowszechniania w celu promocji usług świadczonych przez Ava Trade EU Ltd.

Artykuł sponsorowany

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!