dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

Innowacyjna karta kredytowa
Finanse

Innowacyjna karta kredytowa – czym jest i jak ją założyć

Jak to bywa w przypadku pieniędzy – dla jednych mogą być największą radością, dla innych zaś koszmarem i udręką. Dobrze jak są i chyba każdy się z tym zgodzi, jednak co zrobić w przypadku kiedy ich nie ma? W tym, jak się okazuje może pomóc dosłownie kawałek plastiku lub jego pozabankowy odpowiednik w formie online. Oba dają dostęp do dodatkowych środków finansowych. Mowa tu o karcie kredytowej i jej dwóch podstawowych odmianach. Jednak przy takiej dodatkowej dawce pieniędzy pojawia się kilka bardzo istotnych pytać: Jak założyć kartę kredytową? Czym jest karta kredytowa? oraz Jak to możliwe, że nie musi jej wydawać żaden bank?

Czym jest karta kredytowa?

Karta kredytowa jest pewnego rodzaju kartą płatniczą, na której znajduje się tak zwany limit kredytowy. W swoim wyglądzie niczym nie rożni się od tej, znanej wszystkim karty płatniczej, której większość osób używa codziennie. Jednak sposób działania karty kredytowej jest trochę inny. W przeciwieństwie do kart płatniczych, karta kredytowa nie korzysta ze środków zgromadzonych na koncie bankowym, lecz z rachunku kredytowego danego banku. Jest to pożyczka jaką klient zaciąga w banku, ograniczona limitem kredytowym. Ten limit ustala sam klient, jednak to bank kalkuluje jakiej kwoty pożyczkodawca, nie może przekroczyć, na podstawie jego comiesięcznych dochodów i historii kredytowej.

Pozabankowa karta kredytowa online

W obecnych czasach karty kredytowe są dostępne, nie tylko w ofercie banków. Pozabankowe karty kredytowe, jednak lekko różnią się od tych, wydawanych przez banki. Ich odmienność polega na tym, że w przypadku kart online nie istnieje coś takiego jak okres bezodsetkowy, a limit zaciąganego kredytu z reguły bywa mniejszy. Jednak skoro jest to karta online, to czy cała procedura tego jak zakłada się kartę kredytową będzie łatwiejsza i będzie przebiegała szybciej? Wzrost popularności kart kredytowych online i ciągle pojawiające się na rynku nowe oferty pozabankowe spowodował niemałe zainteresowanie tym produktem.

Jak założyć kartę kredytową online?

Słysząc o tej pozabankowej opcji, wiele osób zastanawia się jak założyć kartę kredytową i czy jest to skomplikowany proces. W tym wypadku, naprawdę nie ma się o co martwić, bo cała procedura jest przyjemna i bardzo prosta. Firmy oferujące zakładanie karty kredytowej wszystkie formalności przeprowadzają online – włącznie ze sprawdzeniem tożsamości i zdolności kredytowej. Jedyne co jest potrzebne osobie ubiegającej się o założenie karty kredytowej online, to indywidualny rachunek bankowy i ukończony wiek określony przez firmę pozabankową.

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!