dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

Jak wysłać opony
Lifestyle

Jak wysłać opony?

Opony cechują się charakterystycznym kształtem, są dość ciężkie i duże. Dlatego ich wysyłka kurierem nierzadko sprawia problemy. Co trzeba wiedzieć przed wysłaniem opon?

Podstawowe zasady

Jak muszą być przygotowane opony? Przede wszystkim przedmiot powinien być czysty i suchy. Trzeba na to zwrócić uwagę szczególnie w przypadku nadawania opon używanych. Ponadto należy dowiedzieć się, czy przesyłka będzie mogła nosić miano standardowej. Kwalifikują się do niej pojedyncze opony o średnicy poniżej 60 cm i wadze do 31,5 kg. Wysyłka opon pakowanych podwójnie wiąże się z koniecznością poznania zasad nadawania przesyłek niestandardowych. Każdy przewoźnik ma prawo określić, w jaki sposób powinien zostać zapakowany produkt. Dlatego warto zapoznać się z najpopularniejszymi wytycznymi.

Sposoby pakowania opon do wysyłki

Przewoźnicy dopuszczają wysyłanie opon bez opakowania. Fragment przedmiotu musi być w tym przypadku owinięty taśmą klejącą z naklejonym listem przewozowym. Można także owinąć oponę pojedynczym arkuszem kartonowym, a następnie zabezpieczyć taśmą polipropylenową i nakleić list przewozowy. By wysyłka opon przebiegła sprawnie, warto zapakować je w solidne kartony, np. 5-warstwowe. Wolna przestrzeń powinna być zapełniona folią bąbelkową lub papierowym wypełniaczem. Chcąc spakować opony parami, można owinąć je folią stretch, następnie warstwą taśmy klejącej i nakleić list przewozowy. Kolejna metoda to połączenie ich taśmą polipropylenową. Dopuszczalne jest także użycie folii termokurczliwej. By uzyskać więcej szczegółowych porad na temat pakowania opon, warto zajrzeć na blog kartony24. Co podczas przygotowań opon do wysyłki może pójść nie tak? Istnieje ryzyko, że kurier odrzuci przesyłkę opakowaną podartym arkuszem kartonowym lub folią, która niedokładnie pokrywa jej powierzchnię. Należy również zawsze pamiętać o wytycznych firmy przewozowej, by mieć pewność, że list przewozowy zostanie naklejony w odpowiednim miejscu przesyłki.

Podsumowanie

Przed każdym nadaniem przesyłki należy upewnić się, że została ona odpowiednio przygotowana, by uniknąć przykrych niespodzianek. Problematyczne jest szczególnie wysyłanie przedmiotów o dużych gabarytach. Należą do nich między innymi opony. Jednak zapoznanie się z zasadami przewoźnika pozwoli przygotować przedmiot do wysyłki w należyty sposób i nie martwić się, czy zostanie odrzucony przez kuriera. By nie popełniać błędów, dobrze jest wcześniej poznać powszechnie dostępne zasady nadawania przesyłek, które można znaleźć np. na stronach takich jak blog kartony24.

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!