dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

Pieniądze za wypełnianie ankiet
Finanse

Pieniądze za wypełnianie ankiet, czy za zakładanie kont bankowych? Co się bardziej opłaca?

Niemało osób szuka nieskomplikowanych możliwości dorobienia. Szczególnie młodych.  Możliwości dorobienia jest multum. Zwykle nie są to “pełnoetatowe” zajęcia, ale ich multiplikacja może doprowadzić do osiągnięcia kilkuset złotowych przychodów. 

Dzisiaj porównamy dwa sposoby na dodatkowe zarabianie. Wypełnianie ankiet internetowych w zamian za pieniądzę, oraz osiąganie korzyści przez uczestnictwo poprzez promocje bankowe (Koniecznie sprawdź Zgarnijpremie.pl)

Obydwa sposoby nie wymagają posiadania specjalnych kwalifikacji i są dostępne praktycznie dla każdego kto posiada dostęp do internetu. Wystarczy odrobina samozaparcia, by móc podreperować domowy budżet dodatkowymi pieniędzmi. 

Łatwe pieniądze?

Podobno nie ma czegoś takiego, jak łatwe pieniądze, ponieważ wszystko wymaga naszego czasu. Niemniej wypełnianie ankiet nie należy do specjalnie skomplikowanych zajęć.

Wystarczy zarejestrować się w jednej lub kilku firmach oferujących pieniądze w zamian za wypełnianie mniej lub bardziej obszernych kwestionariuszy. 

Kwoty za pojedynczą ankietę oscylują zwykle w granicach paru zł. Choć za bardziej skomplikowane pozycje jesteśmy w stanie dostać kilkanaście złotych. Wypełniając ankiety będziesz przekazywał informacje o swoich preferencjach, upodobaniach, nawykach zakupowych czy zainteresowaniach. 

Teoretycznie nie zeznajesz pod przysięgą, więc nie musisz trzymać się stuprocentowo prawdy, ale oszukiwanie w ankietach pozostaje już pozostawić twojemu sumieniu. 

Gdzie jest haczyk?

Przede wszystkim należy wybierać uznane na rynku firmy, by nie narazić się na oszustów, którzy próbują wyłudzić nasze dane osobowe. 

Po drugie, zwykle sama rejestracja jest już dość de facto obszerną ankietą dot. naszej osoby, za którą pieniędzy nie dostaniemy. 

Po trzecie, by wypłacić pieniądze musimy zarobić niezbędne minimum, po osiągnięciu którego mamy możliwość otrzymania swoich pieniędzy. W praktyce może to oznaczać, że do osiągnięcia wymaganej kwoty z jednej firmy może minąć nawet kilka miesięcy. 

I po czwarte, biorąc udział w biznesie wypełniania ankiet, nie podpisujesz zwykle żadnej umowy. Formalnie większość tego typu projektów działa na zasadzie konkursu. A twoja wypłata jest wygraną w tym konkursie, w którym siłą rzeczy bierzesz udział. 

A może zarabiać na promocjach bankowych?
Co to jest?

Regularnie różne banki organizują specjalne akcje nagród pieniężnych lub rzeczowych w zamian za założenie konta lub wykupienia dostępu do karty debetowej lub kredytowej. 

Dodatkowo prawie każdy bank oferuje swoim klientom różne programy afiliacyjne. W największym skrócie jest to prowizja udzielana za namawianie znajomych np. do otworzenia konta bankowego lub skorzystania z innych usług. Często i osoba polecająca i nowy klient dostają premię finansową. 

Bywa, że warunkiem wypłacenia nam prowizji jest konieczność przelania określonej kwoty na nowo założone konto bankowe. Dużym plusem jest możliwość wypowiedzenia umowy i zamknięcia konta po paru miesiącach bez konieczności zwrotu otrzymanej prowizji. 

Inne promocje mogą dotyczyć zakładania kont maklerskich, które działają w sposób dość analogiczny i mogą wymagać od poleconego klienta podjęcia akcji na założonym rachunku zanim otrzymasz swoją prowizję. 

Czasem zdarza się, że banki oferują cashbacki na konto lub też bony upominkowe do wykorzystania u partnerów banku. 

Jeżeli chcesz w niezobowiązujący sposób zarobić co miesiąc dodatkowe pieniądze, możesz połączyć zarabianie zarówno na promocjach bankowych, jak i na wypełnianiu ankiet.

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!