dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

Psychologia w biznesie – studia dla osób
Finanse

Psychologia w biznesie – studia dla osób, które chcą dobrze zarabiać

Przyszłość psychologii biznesu wydaje się obiecująca, biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie firm zdrowiem psychicznym i dobrostanem pracowników. Specjaliści z tej dziedziny będą odgrywać coraz większą rolę w kształtowaniu strategii biznesowych, które są etyczne, zrównoważone i skupione na ludziach. Zastanawiasz się, jak psychologia wpływa na świat biznesu? A może chcesz wiedzieć, co dokładnie robi i ile zarabia psycholog biznesowy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Psycholog biznesu – co robi?

Psycholog biznesu pełni w organizacji rolę doradcy, pomagając w optymalizacji procesów oraz rozwijaniu zespołów i ich efektywności. Ma wpływ na zwiększanie satysfakcji pracowników poprzez działania na rzecz poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego, połączone z wykorzystaniem wiedzy na temat specyfiki działalności gospodarczej.

Do zadań psychologa biznesu może należeć m.in.:

  • analizowanie potrzeb szkoleniowych i rozwojowych pracowników;

  • planowanie i wdrażanie zmian organizacyjnych;

  • udział w procesach rekrutacyjnych;

  • prowadzenie spotkań mających na celu wsparcie zdrowia psychicznego;

  • badanie satysfakcji, motywacji pracowników i problemów w organizacji.

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie – co po tym?

Osoba po studiach Psychologia w biznesie jest wyposażona w umiejętności przydatne na wielu stanowiskach związanych z zarządzaniem ludźmi oraz marketingiem. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie jest duże, a możliwości kariery są szerokie, co sprawia, że jest to jedna z bardziej obiecujących ścieżek dla osób chcących dobrze zarabiać i mieć realny wpływ na świat biznesu.

Wśród stanowisk, które można zaproponować psychologowi biznesowemu zatrudnionemu w organizacji wymienia się:

  • specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi (HR);

  • doradca ds. rozwoju organizacji;

  • trener/coach biznesowy (coach);

  • specjalista ds. employer brandingu;

  • mediator;

  • specjalista ds. wellbeing i zdrowia psychicznego.

Ile zarabia psycholog biznesu?

Na początku warto podkreślić, że zarobki pracowników zależą od typu organizacji oraz od  określonych w umowie warunków. Według portalu Jooble psycholog biznesu w Polsce zarabia blisko 11000 zł miesięcznie, a najlepiej opłacani specjaliści nawet 18000 zł. Zaznaczmy, że dynamiczny rozwój branży oraz rosnące zapotrzebowanie na działania psychologów w organizacjach sprzyja wzrostowi wynagrodzeń na tym stanowisku.

Psychologia w biznesie – studia, które warto wybrać

Jeżeli jesteś zainteresowany tą ścieżką kariery, należy rozpocząć od wyboru uczelni oferującej kształcenie w dziedzinie, jaką jest Psychologia w biznesie. Studia, które warto wybrać, powinny umożliwiać zdobycie pełnej wiedzy w zakresie psychologii, zarządzania i funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstw. Wybierając uczelnię, warto również sprawdzić referencje oraz akredytacje i certyfikaty jakości, co będzie dowodem na wysoki poziom kształcenia.

Martwią Cię ograniczenia czasowe, które mogą utrudnić podjęcie nauki? Rozwiązaniem stają się studia z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość. Dzięki nim można zdobywać wiedzę i rozwijać umiejętności w elastyczny sposób, dostosowując tempo nauki do własnych potrzeb i harmonogramu. Taką możliwości oferuje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. W przypadku nieobecności na zajęciach materiały dydaktyczne zostaną dostarczone na indywidualne konto studenta. Wybierz studia Psychologia biznesu i rozpocznij kształcenie na miarę współczesnych potrzeb.

Artykuł sponsorowany

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!