dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

Finanse

W jaki monitor do pracy zainwestować

Na rynku możemy zakupić setki monitorów, co powoduje, że całej tej różnorodności można się pogubić. Więc jaki monitor do pracy, będzie najlepszy dla osób, które muszą większość swojego czasu, spędzać przed ekranem komputera?

Monitory dla kogo?

Nie ma jednego uniwersalnego monitora dla wszystkich zawodów. Jedni pracownicy potrzebuje takiego monitora, żeby po prostu nie męczył im za bardzo oczu, a inni potrzebują 28-calowego ekranu full HD z zakrzywioną matrycą. Różnica ta wynika z zawodu, jaki ktoś wykonuje, grafik albo inżynier będzie potrzebował minimalnie ekran z rozdzielczością 1600×900 px (HD+), a jeszcze lepiej gdyby miał 1920×1080 px (FULL HD) lub 4k. Natomiast dla osoby w korporacji, gdzie głównym zadaniem jest tworzenie arkuszy kalkulacyjnych, nie potrzeba ogromnego monitora, wystarczy nawet taki z rozdzielczością 1440×900.

Jakie parametry wpływają na jakość ekranu

Z najważniejszych czynników mamy:

Rozdzielczość ekrany
Przekątna ekranu- czyli to ile monitor ma cali. Optymalnie, do pracy biurowej sprawdzają się 22-calowe
Kontrast- parametr, który wpływa na jakość kolorów
Powłoka- Kupując ekran z odpowiednią powłoką, możemy zapewnić sobie taką, która będzie chronić oczy

Nie są to wszystkie czynniki, które można brać pod uwagę. Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszam do bardziej szczegółowych artykułów.

Do tego wszystkiego warto zadać sobie pytanie, czy nie chcemy jeszcze jakichś dodatków. Istnieją monitory, które posiadają wgrane głośniki, co może okazać się bardzo pomocne w biurze, gdzie będziemy musieli obejrzeć, pracę multimedialną.

Ile musimy wydać na monitor

W zależności od tego, jaki monitor do pracy chcemy kupić, cena będzie się bardzo mocno wahać. Monitory do pracy biurowej powinniśmy szukać w cenie około 400-500 zł. Monitory tańsze, mają do siebie to, że często się psują, a do tego praca na nich bywa nieprzyjemna. Do tego zepsuty monitor w miejscu pracy powoduje, że nasz pracownik, nie może dokończyć zlecenia, co nie jest przyjemną sytuacją.

W wypadku prac, które wymagają większej dokładności np. grafik lub projektant, monitory zaczynają kosztować nieraz dwukrotnie więcej, niż te przeznaczone do biura. Cena niektórych sięga nawet 5000 zł. Niestety takie inwestycje są czasem niezbędne, ponieważ praca wykonywana przez grafika jest bardzo szczegółowa. Co w konsekwencji powoduje, że praca na słabym ekranie, przełoży się bezpośrednio na jakość wykonywanego projektu. W konsekwencji ucierpi na tym cała firma, a przede wszystkim jej renoma.

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!