dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

dom kanadyjski cena
Finanse

Dom kanadyjski cena na rodzimym rynku

Budowa domu kanadyjskiego zajmuje stosunkowo bardzo mało czasu. Jeśli mowa o cenie, to będzie ona niższa niż w przypadku obiektu murowanego. Warto pamiętać, że cena za jeden metr kwadratowy powierzchni pod klucz będzie wydatkiem rzędu 3000 złotych. Dowiedz się wszystkiego co ważne czytając dzisiejszy artykuł.

Czym jest „dom kanadyjski”?

Najpierw warto zdefiniować, czym dokładnie jest „dom kanadyjski”. Mówiąc w skrócie, jest to budowla głównie z drewna, która charakteryzuje się bardzo dobrą izolacją cieplną, co jest niezbędne w kanadyjskich warunkach klimatycznych. Charakteryzuje się on prostą, ale funkcjonalną architekturą, która często nawiązuje do tradycji. Domy kanadyjskie są również znane z ekologicznych rozwiązań i zdrowego mikroklimatu wewnątrz.

Dom kanadyjski – jaka cena?

Jeżeli chcemy zbudować dom kanadyjski o powierzchni mieszkalnej wynoszącej 100 metrów kwadratowych, to musimy zapłacić około 300 tysięcy złotych. Oprócz tego należy jeszcze doliczyć koszt wyposażenia wnętrz.

  • O wiele mniej kosztuje budowa obiektu szkieletowego mającego prostą bryłę oraz małą powierzchnię, w systemie gospodarczym. Domy kanadyjskie cieszą się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie.
  • W Europie spotkać je można głównie w krajach skandynawskich oraz Niemczech. W Polsce jest ich jeszcze stosunkowo mało, jednakże ten trend się zmienia. Na polskim rynku istnieje wiele firm, które zajmują się budową domów kanadyjskich.
  • Warto będzie postawić na renomowane oraz sprawdzone przedsiębiorstwo. Nie warto będzie oszczędzać na funduszach, bowiem jakość wykonania domku powinna być najistotniejsza. Warto pamiętać, że domy szkieletowe budowane są niesamowicie szybkie. Dzięki takiej technologii możemy zaoszczędzić bardzo dużo funduszy.
  • Domy kanadyjskie mają bardzo lekką konstrukcję, a na wzniesienie ścian nie trzeba czekać roku czy dwóch. Cały proces budowy takiego domu to kwestia kwartału.

Czy warto wybudować taki dom?

Bardzo charakterystyczną cechą domu kanadyjskiego jest to, że konstrukcja została zrobiona z drewna. Szkielet natomiast jest odporny na warunki pogodowe – jest bardzo wytrzymały. Najdłuższą czynnością budowlaną w przypadku budowy takiego domu jest wylanie fundamentów.

  • Sprawna ekipa budowlana oraz renomowana firma zbuduje dom kanadyjski w kilka miesięcy. Trzeba też wspomnieć o tym, że budowę takiego domu można rozpocząć o każdej porze roku. Najistotniejsze będzie to, jakiej jakości drewno kupimy do budowy naszego szkieletu.
  • Lepiej jest nie oszczędzać na drewnie, bowiem obiekt może nie być trwały i nie posłuży przez wiele lat. Faktem jest to, że wydatki w przypadku budowy takiego domu są o wiele niższe niż w przypadku standardowego obiektu murowanego.
  • Oczywiście różnice nie są tak ogromne, jak wielu osobom się wydaje. Bardzo trudno będzie jednoznacznie określić koszt budowy domu kanadyjskiego. Wszystko zależy od firmy, zastosowanych materiałów, a także powierzchni użytkowej. Inną istotną kwestią będzie typ poddasza. Zdecydowanie warto wybudować dom kanadyjski.

Dom kanadyjski cena na rodzimym rynku – podsumowanie

Domy kanadyjskie to nie tylko piękna, ale i funkcjonalna architektura. Choć ich budowa może na pierwszy rzut oka wydawać się kosztowna, korzyści płynące z inwestycji w taki dom są nie do przecenienia. Energooszczędność, ekologia i zdrowy mikroklimat to tylko niektóre z nich. Jeśli zastanawiasz się nad budową domu, dom kanadyjski może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!