dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

Program MBA HR
Finanse

Program MBA HR dla menedżerów działów HR 

Menedżerowie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że aby móc rozwijać się zawodowo, muszą nieustannie podnosić swoje kompetencje i zdobywać nowe umiejętności. Wiedzą to doskonale zwłaszcza menedżerowie działów HR; rynek pracy jest niezwykle dynamiczny, a nowe trendy i zjawiska pojawiają się coraz częściej. Dla osób, które chcą wejść na wyższy poziom i stworzyć sobie nowe możliwości rozwoju, świetnym pomysłem może być udział w programie MBA HR.

MBA HR: co wyróżnia ten program?

O studiach MBA słyszało prawdopodobnie większość menedżerów; udział w programie Master of Business Administration pozwala na usystematyzowanie posiadanej już wiedzy, zdobycie nowej (nie tylko z zakresu zarządzania czy HR, ale też finansów, marketingu i prawa), nabycie konkretnych umiejętności, a także umożliwia zbudowanie sieci kontaktów biznesowych, zdobycie cennego know-how czy ułatwia drogę do zasiadania w radach nadzorczych Spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Program MBA HR Uniwersytetów WSB Merito ma jednak dodatkowe zalety. Po pierwsze, jak komentuje Katarzyna Jakubiak-Woźniak –Dyrektor Działu Studiów Podyplomowych i Szkoleń w Uniwersytecie WSB Merito – program został stworzony w taki sposób, by przekazać jego uczestnikom nie tylko aktualną wiedzę, ale też umożliwić zdobycie konkretnych umiejętności, które absolwenci programu będą mogli później wykorzystać w swojej pracy zawodowej. Oprócz tego program jest konstruowany w taki sposób, by uczestnicy mogli zaznajomić się z najnowszymi trendami i zjawiskami na rynku pracy. Zajęcia prowadzą praktycy biznesu i branży HR, którzy dzielą się z uczestnikami posiadanym doświadczeniem i osobistymi refleksjami dotyczącymi rynku pracy. 

Interaktywny charakter zajęć i formuła online

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że zajęcia w ramach programu MBA nie są prowadzone wyłącznie w formie wykładów. Uczestnicy rozwiązują case studies, biorą udział w warsztatach czy dyskusjach, co pozwala im mocniej zaangażować się w cały proces. Należy też zaznaczyć, że studia MBA HR są prowadzone w formule online (z trzema stacjonarnymi zjazdami). To pozwala z kolei na udział w programie nawet osobom, które mieszkają na drugim końcu kraju (lub poza granicami Polski) i nie mogłyby regularnie pojawiać się na uczelni. Programem MBA HR powinni zatem zainteresować się ambitni menedżerowie działów HR, którzy chcą rozwijać się zawodowo i piąć się po kolejnych szczeblach kariery w branży human resources.

Program MBA HR

Przeciętne zarobki absolwentów MBA znacznie powyżej średniej

Nie da się ukryć, że studia MBA cieszą się dużą popularnością z jeszcze jednego powodu – mowa o przeciętnych zarobkach osób z tytułem Master of Business Administration. Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (dane za 2022 r.) wynika, że mediana pensji absolwentów MBA wyniosła aż 14 tys. zł brutto. Dla porównania, mediana zarobków osób z tytułem magistra inżyniera wyniosła 8,1 tys. zł brutto, natomiast osób z wykształceniem wyższym magisterskim – 7,25 tys. zł. Różnice są zatem znaczące; wynikają w dużej mierze z faktu, że absolwenci MBA dysponują szerszą wiedzą i umiejętnościami, mają zbudowaną sieć kontaktów biznesowych i odpowiedni know-how, by pracować na wyższych, lepiej płatnych stanowiskach. Wyższe zarobki to dla wielu osób dodatkowa zachęta, by uczestniczyć w programie MBA.

Artykuł sponsorowany

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!