dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

reklama
Marketing

Reklama internetowa – jak ją stworzyć?

Internet jest siłą, którą wszyscy biorą na poważnie. Prawdopodobnie istnieje niewiele firm, które jeszcze nie reklamują się w Internecie. To błąd – przecież właśnie tam są odbiorcy, tam są potencjalni klienci. Jak stworzyć skuteczną reklamę internetową?

Wybierz kanał

Zacznij od tego, by określić najlepszy kanał komunikacji z twoim potencjalnym klientem. Aby zrobić to dobrze, musisz znać grupę docelową, do której kierujesz swoje reklamy. Czy chcesz dotrzeć do nich za pomocą social mediów, czy może wyszukiwarki? Jeśli wybierasz pierwszą opcję, musisz zdecydować się na odpowiednią platformę – Facebook, Instagram, a może TikTok? Wybór jest ogromny i ma bardzo duże znaczenie. Facebook jest obecnie najbezpieczniejszą opcją, gdyż nadal zrzesza wiele osób z różnych grup wiekowych.

Odpowiednia treść

Reklama internetowa, zwłaszcza w social mediach, opiera się na połączeniu treści z grafiką (bądź też na wideo). O tym drugim opowiemy później. Teraz skupmy się na tekście. Treść zawsze musi być stworzona zgodnie z zaleceniami platformy. Ilości większe, niż te zalecane, najczęściej są po prostu niewidoczne dla odbiorcy. Dlatego lepiej trzymać się ciasnych ram, zamiast stworzyć reklamę o niskiej użyteczności. Treść musi oczywiście angażować i przyciągać wzrokiem odbiorców. Korzystaj z emotikon, jednak nie przesadzaj – reklama musi wyglądać poważnie. Używaj języka korzyści, staraj się pokazać, że twój produkt rozwiązuje problem potencjalnego klienta.

Grafika na wagę złota

Chociaż tekst jest istotny i umożliwia skuteczne przekazanie idei stojącej za reklamą, to właśnie grafika zwraca największą uwagę odbiorców. Powinna być oryginalna, wyróżniająca się na tle innych, ale przede wszystkim adekwatna do treści reklamy. Źle wybrana grafika może wpłynąć na złe zrozumienie komunikatu.

Pamiętaj, że reklama w Internecie, zarówno w mediach społecznościowych, jak i w wyszukiwarkach, muszą być zoptymalizowane pod kątem odpowiedniej grupy odbiorców. To jednak temat na dużo dłuższy artykuł. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat reklam internetowych, koniecznie zajrzyj na stronę https://adnext.pl/.

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!