dbmakler.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach

Finanse

Czym jest marketing sieciowy i jak wykorzystać go w swojej firmie?

Każdy, kto prowadzi jakąkolwiek firmę handlową lub usługową, chciałby zwiększyć sprzedaż. To zupełnie normalne. Dlatego też wprowadza do swojej działalności nowe techniki marketingowe, które związane są między innymi z rozwojem internetu. Marketing sieciowy, bo o nim mowa, wykorzystuje między innymi siłę influencerów, a zatem osób wpływowych, które działają w tak zwanych social mediach. Jak wykorzystać go do promocji własnej marki? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Czym jest marketing sieciowy i jak wykorzystać go w firmie?

Od kiedy internet prężnie się rozwija i jest dostępny praktycznie w każdym zakątku ziemi, sprzedaż przez internet bardzo wzrosła na znaczeniu. Współcześnie wiele sklepów funkcjonuje tylko i wyłącznie w przestrzeni wirtualnej, prowadząc sprzedaż online. W dużym stopniu jest to tańsze niż prowadzenie sklepów stacjonarnie. W internecie sprzedają też drobni rzemieślnicy, którzy na przykład oferują różnego rodzaju rzeczy ręcznie robione. Warto wiedzieć o tym, jak marketing sieciowy może pozwalać na zwiększenie sprzedaży i i zbudowanie rozpoznawalności wśród klientów. Wykorzystuje się do tego celu między innymi osoby wpływowe, które działają na przykład na Facebooku, Instagramie, tworzą blogi, strony internetowe i portale.

Tak zwany content marketing jest właśnie jedną z gałęzi marketingu sieciowego. Dla konkretnych marek tworzone są treści reklamowe, które są niepowtarzalne i unikatowe, ponieważ wymyślone i kreowane przez twórców internetowych. Publikują oni wpisy na blogach, zdjęcia na Instagramie, filmy na YouTubie lub instastories, w których przybliżają jakiś konkretny produkt lub usługę. Jeżeli takie zlecenie reklamowe powierzy się odpowiedniej osobie, można liczyć na naprawdę bardzo duży zwrot. Ludzie korzystają z poleceń tych, którzy w sieci działają w roli influencerów. Inspirują się ich wyborami, kupują to, co oni.

Jak wykorzystać marketing sieciowy?

Obecnie marketing sieciowy i tak zwany content marketing w mediach społecznościowych to tak naprawdę wciąż jedna z najtańszych form reklamy. Mogą pozwolić sobie na nią nawet nieduże firmy, które dopiero raczkują. Warto zatem zastanowić się nad tym, które źródło reklamy będzie miało największe przełożenie na wzrost rozpoznawalności i większą sprzedaż. W bardzo wielu przypadkach to właśnie marketing sieciowy, z dobrze stworzonymi reklamami w social mediach, przynosi największy zwrot w postaci budowania rozpoznawalności, zwiększenia sprzedaży, ugruntowania marki na rynku. Kto się jeszcze waha, może poczytać na ten temat więcej. Nie brakuje opracowań, które merytorycznie przedstawiają sprawę.

Naszą misją jest dostarczanie Ci aktualnych i praktycznych informacji, które pomogą Ci osiągnąć sukces w życiu zawodowym i osobistym. Poznaj nasze spojrzenie na świat biznesu i rozwijaj się razem z nami!